Aktuality

„Stupavská“ konferencia (o) občianskej spoločnosti 

SPÁJAME SA ZA DEMOKRACIU

V dňoch 13. –14. júna 2023 sa v Novej Cvernovke v Bratislave uskutočnila celoslovenská konferencia mimovládnych neziskových organizácií “Spájame sa za demokraciu”. Pripravili ju Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti a Komora mimovládnych neziskových organizácií. Na najväčšom stretnutí slovenského občianskeho sektora sa zúčastnilo vyše 200 predstaviteľov platforiem občianskych organizácií, nadácií a občianskych združení. Podujatie otvorila prezidentka SR Zuzana Čaputová. 
Správa z konferencie

Zúčastnili sme sa medzinárodného stretnutia komunitných nadácií v Brne

V Brne sme sa v máji stretli s kolegami z komunitných nadácií z Čiech, Slovenska, Maďarska a Rakúska. Okrem diskusie na spoločné témy v sme navštívili niekoľko veľmi zaujímavých projektov, ktoré podporila Nadace Veronika v Brne. Za AKNS nás reprezentovali zástupcovia a zástupkyne z Nitrinaskej nadácie, Komunitnej nadácie Bardejov a Komunitnej nadácie Zdravé mesto.
jún 2023


Inovatívne s Foxconnom 2023 - grantová výzva

Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci so spoločnosťou Foxconn Slovakia, spol. s r.o. vyhlasuje výzvu na predkladanie žiadostí o grant v grantovom programe INOVATÍVNE S FOXCONNOM 2023.

Cieľom programu je podporiť inovatívne projekty, ktoré podporujú a rozvíjajú technické vzdelávanie mladých ľudí v školách a vzdelávacích zariadeniach v okrese Nitra.

Informácie o výzve


Príležitosť pre neziskové organizácie a komunitné projekty

Trenčianska nadácia opäť pripravuje grantovú výzvu na finančnú podporu komunitných projektov. Dnes však výnimočne vám chceme sprostredkovať ponuku na nefinančnú podporu v podobe vytvorenia a prevádzky vašej vlastnej webovej stránky. Oslovili nás priatelia z projektu Neziskovky.space a radi vám s tým nezištne pomôžu. Viac informácií nájdete na stránke  Trenčianskej nadácie.
Pani prezidentka Zuzana Čaputová prijala zástupcov mimovládnych organizácií

AKNS mala svoje zastúpenie na návšteve u pani prezidentky Čaputovej. Viac sa dozviete na:

Návšteva u pani prezidentky (nkn.sk)


Doktori klauni Trenčianskej nadácie pomáhajú UkrajineDr.  Klauni chcú darovať smiech 

Ešte skôr ako sa naši Doktori klauni predstavia počas júnovej akcie Deň s Dr. Klaunom na Štúrovom námestí v Trenčíne, stretnú sa s deťmi z Ukrajiny, aby sa pokúsili vyčariť aj im úsmev na tvári. Vycestujú na miesta, kde ich herecké umenie a dlhoročné skúsenosti s predstaveniami pre deti môže pomôcť zmierniť napätie, priniesť úľavu a aspoň krátke odpútanie od dennej reality. 

Prvé kontakty sme získali v Inoveckej chate, obci Ubľa a v Humennom, ak však poznáte konkrétne miesta, kde sú deti z Ukrajiny so svojimi rodinami ubytované a kde bude prítomnosť klaunov vítaná, kontaktujte nás prosím, radi sprostredkujeme toto stretnutie. 

Ak by ste chceli túto aktivitu podporiť finančne, pošlite príspevok do nadačného fondu Dr. Klaun Trenčianskej nadácie, z ktorého sú tradične financované predstavenia klaunov. Klauni chcú pomôcť ako dobrovoľníci, takže finančná podpora pôjde výhradne na ich cestovanie do vzdialených miest Slovenska.

Kontaktujte nás: tnn@trencianskanadacia.sk, 0903175863                                                                                                  Finančný príspevok môžete poslať na SK81 3100 0000 0042 5004 1305,  variabilný symbol 20030304 (číslo nadačného fondu),  prípadne uviesť poznámku ukrajina.

O tom, ako ešte môžete pomôcť sa dozviete na týchto linkoch:

https://www.trencianskanadacia.sk/aktuality/item/541-ukrajine-pomohla-rychla-prva-pomoc-a-teraz-potrebuje-nasu-vytrvalost

https://www.trencianskanadacia.sk/aktuality/item/543-otvor-srdce-daruj-knihu-pre-ukrajinske-deti

https://www.trencianskanadacia.sk/aktuality/item/544-rychla-ale-ze-velmi-rychla-zbierka-priamo-na-ukrajinu


Nadácia Révia

www.revia.sk

Milí naši priatelia, partneri, priaznivci, známi,

 Každý sa snaží v tejto komplikovanej dobe pomáhať ako vie.

Vzhľadom na dianie na Ukrajine sme s partnerskými spoločnosťami IAD Investments a Pro Partners Holding založili

nadačný fond „POMOC UKRAJINE“.

Podporte, prosím, naše snaženie získať financie na lieky a zdravotné pomôcky nielen pre zranených, ale aj tých,

ktorí potrebujú bežnú zdravotnú starostlivosť.

Finančné príspevky môžete poukázať na účet SK71 5600 0000 0066 6028 1001 s variabilným symbolom 2022.

 „Ľudská pomoc v núdzi neobohacuje len toho, kto ju dostáva, ale aj toho, kto ju poskytuje“ (Václav Havel).

Šírte túto informáciu, prosím, ďalej. Pošlite dobro ďalej.  ĎAKUJEME.

Drahoslava Finková, správkyňa nadácie 


Grantová uzávierka v Nadácii Révia


Dobromapa

Nitrianska komunitná nadácia
www.nkn.sk

Mnoho ľudí pozná Nitriansku komunitnú nadáciu, a tak vedia, o čom je naša práca. Sú za ňou stovky podporených a zrealizovaných dobrých nápadov šikovných a aktívnych ľudí, ako aj tisícky Eur našich partnerov a darcov, ktorí majú istotu, že ich finančné prostriedky budú použité správne a v prospech nás všetkých, pre našu komunitu.
Preto sme chceli toto spoločné úsilie ukázať a prezentovať aj trochu iným spôsobom. A tak Vám s radosťou predstavujeme našu novučičkú DOBROMAPU.
Táto „DOBROMAPA“ slúži tak našim darcom, grantistom, ako aj širokej verejnosti na vizualizáciu našej podpory v čase a priestore. Umožňuje plasticky zobraziť výsledky našej práce a prezentovať spoluprácu ľudí, ktorým záleží na mieste kde žijú, a ktorí chcú, aby sme všetci spolu budovali lepšie miesto pre život. Viac info a odkaz na DOBROMAPU nájdete v našom článku


Daruj knihu deťom v Afrike

Komunitná nadácia Zdravé mesto   

www.knzm.sk

Po úspechu Daruj knihu deťom pokračujeme v myšlienke darovania kníh pre deti, ale tentoraz v Afrike. Zapojte sa od 21.12.2021 do 28.2.2022 do jedinečného projektu a prispejte na vybudovanie knižnice v Centre pre deti Gift of Love v Ugande.

V Centre pre deti žijú siroty a polosiroty s HIV trpiace chudobou, ktoré sa chcú vzdelávať a byť vzdelané.  Jedným z cieľov je naučiť deti komunikovať v anglickom jazyku, ale chýbajú im dostupné a zaujímavé knihy. Vybudovať knižnicu nevieme na Slovensku, ale vieme pomôcť s jej vybudovaním na diaľku. Ako? 

Pomôcť môžete darovaním ľubovoľného finančného príspevku.

Projekt je pokračovaním spolupráce Komunitnej nadácie Zdravé mesto, Pedagogickej fakulty UMB a Slovenskej katolíckej charity v Centre Gift of Love. https://knzm.sk/novinky